shadow

SkyHaber 24 olarak sizler için Türkiye’deki Havacılık Liselerini sıraladık.

1- Etimesgut Vecihi Hürkuş Sivil Havacılık Koleji

Etimesgut Sivil Havacılık Koleji; Havacılık Sektörü’nde pilotluk, uçak mühendisliği, helikopter mühendisliği, kabin hizmetleri, hava lojistiği gibi çok geniş bir skalada kariyer planı yapan gençlerimizi daha lise çağlarında hem akademik olarak hem de fiziksel olarak hazırlamayı amaç edinmiş eğitim programları sunan bir meslek okuludur.

 

2-Çankaya Vecihi Hürkuş Sivil Havacılık Koleji

Çankaya Sivil Havacılık Koleji; Havacılık Sektörü’nde pilotluk, uçak mühendisliği, helikopter mühendisliği, kabin hizmetleri, hava lojistiği gibi çok geniş bir skalada kariyer planı yapan gençlerimizi daha lise çağlarında hem akademik olarak hem de fiziksel olarak hazırlamayı amaç edinmiş eğitim programları sunan bir meslek okuludur. Okulda bulunan bölümler ise Uçak Bakım, Kabin Hizmetleri ve Hava Lojistiği bölümleridir.

 

3- Bağcılar Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi

Bağcılar Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine havacılık alanında eksiksiz bir havacılık kültürü ve mesleki donanımın yanı sıra, uluslararası standartlarda İngilizce eğitimi, yüksek kalitede üniversiteye hazırlanma, zengin bir sosyo-kültürel ortam ve havacılık sektörü ile yakın iletişim imkanı sunuyor.

  • Devlet tarafından havacılık alanında açılmış olan nadir liselerimizden olan Bağcılar Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi’nin havacılık bölümleri 2 daldan oluşmaktadır.
  • UÇAK GÖVDE-MOTOR TEKNİSYENİ  BÖLÜMÜ
  • UÇAK ELEKTRONİK TEKNİSYENİ BÖLÜMÜ
havacılık-lisesi

havacılık-lisesi

 

4-Özel Gökjet Havacılık Lisesi

Özel Gökjet Havacılık Lisesi havacılığın ve eğitimin merkez üssü Florya da eğitim hizmetini vermektedir. Özel Gökjet Havacılık Lisesi Türkiye’nin gelişen ve büyüyen sektörlerinden biri olan havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmete açılmış bir okul.

 

5-Askeri Hava Lisesi Işıklar

Işıklar Askerî Hava Lisesi Komutanlığı tarihinin yüklediği misyonu gereği; çağdaş eğitim ve öğretim bilimi kapsamında, öğrenciyi merkeze alan eğitim felsefesine uygun olarak; Milli Eğitim Temel Kanununun öngördüğü temel kültür, bilgi ve beceriyi almış, Hava Kuvvetleri Komutanlığının mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte, Temel değerlerini anlamış, özümsemiş ve davranışlarına yansıtmış, Hava Harp Okulundaki eğitim ve öğretimi izleyebilecek bilimsel alt yapı ile donanmış, temel askerî bilgi ve davranışlarını, havacılık ruhunu ve kurum kültürünü kazanmış, üstün bedeni yeteneğe sahip, iletişim becerisi gelişmiş, Atatürkçü Düşünce Sistemini özümsemiş ve bunu bir yaşam tarzı olarak benimseyerek kendine rehber edinmiş askerî öğrenciler yetiştirmektedir.

 

6- Havajet Özel Havacılık Anadolu Meslek Lisesi

İzmir’de kurulan ve dört ayrı bölümde eğitim verecek olan Özel Havacılık Anadolu Meslek Lisesi’nde Eylül ayında dersler başladı.

7-SABIHA GÖKÇEN TEKNIK VE ENDÜSTRI MESLEK LISESI.

Okul Adı : Sabiha Gökçen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
Telefon : 0 216 669 10 03 Belgegeçer0 216 669 10 04
WEB Adresi : http://isgokcen.meb.k12.tr
Adres : Battal Gazi Mh. Bosna Blv. Revani Sk. No10 Sultanbeyli/İSTANBUL 

8-VECİHİ HÜRKUŞ HAVACILIK LİSESİ

Akıllı Eğitim Teknolojileri ve Dijital Yayıncılık olarak eğitim deneyimini; Kişisel Yayıncılık, Evde Okul Online Eğitim Sistemi, Eğitim Yazılımları ve Okul Otomasyon Sistemleri, Özel Okul Çözümleri konusunda ürün ve hizmetler sunarak Eğitim Kurumlarına ve STK’larla yürüttüğümüz ulusal ve uluslararası Sosyal Sorumluluk Projelerine uygulamaktadır.

 

9- KAYSERİ KARTAL HAVACILIK LİSESİ

Okulda üç ayrı programın uygulandığı Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi adlarını taşıyan lise vardır. Üçüde aynı müdürlük bünyesindedir. Okulun idari yapısı içerisindeki yöneticiler şefler, atölye şefleri, teknisyenler, memurlar bu tür eğitim içinde bir bütün halindedirler.

 

Havacılık Haberleri Portalı

 

Havacılık Haberleri Portalı

skyhaber 24

Yazar

Berk Demir

SkyHaber 24

shadow

Benzer Haberler

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir