Ankara Boşanma Avukatı

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri

Ankara Boşanma Avukatı

Ankara boşanma avukatı olarak sağladığımız hizmet, haklarınızın korunmasına yönelik olmaktadır. Bu sayede sonuçlanan davanın lehinize birçok hükmü bulunacaktır. Boşanma davası bilindiği üzere ve TMK uyarınca Aile Mahkemelerinde açılır. Tarafların boşanma davasının sonuçlarından yıpranmaması için ve hak kayıplarının önüne geçilmesi için Ankara boşanma avukatından destek almanız her zaman sizlerin yararına olacaktır. Tarafların bir Ankara boşanma avukatından destek almadan kendi başlarına boşanmaya kalkışması neticesinde ise çekişmeli boşanma davası durumu ortaya çıkacak ve mahkeme tarafından yapılan yargılama sonucu boşanma gerçekleşecektir.

Boşanma davası sürecinin başlangıcı, Aile mahkemelerinde açılan dava ile başlamaktadır. Aile Mahkemelerinin bulunmadığı yerlerde ise Asliye Hukuk Mahkemeleri, Aile Mahkemesi sıfatı ile boşanma davasını görmektedir. Boşanma davası açmak için mahkemeye sunulacak boşanma davası dilekçesi ise yalın bir dille yazılmış ve taleplerin ön planda olacak şekilde düzenlenmelidir. Bir zorunluluk olmasa da faydası muhakkak olacaktır. Ankara boşanma avukatından destek almadan dava açma istiyorsanız boşanma dilekçesi örneğinden yararlanabilirsiniz.

Ankara Çekişmeli Boşanma Avukatı

Ankara boşanma avukatı sayesinde çekişmeli boşanma davası süreci içerisinde hak kaybı yaşamanızın önüne geçebilirsiniz. Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır sorusunu soran bireylerin yapması gereken usul, boşanma dilekçesi ile yerleşim yeri Aile Mahkemesine başvurması gerekmektedir. Çekişmeli boşanma davası her yerleşim yerinde açılamaz sadece eşlerin son 6 ay içerisinde birlikte yaşadıkları yer Aile Mahkemesinde açılır. Eğer eşler, 6 aydan daha uzun süredir ayrı yaşıyorlarsa da yine eşlerden birisinin yerleşim yeri Aile Mahkemesinde çekişmeli boşanma davası açılabilecektir. Genel olarak çekişmeli boşanma davaları, aldatma sonrasında açılmaktadır. Ancak aile içi şiddet sonrasında açılan boşanma davalarında da anlaşmazlıkların ortaya çıkması, uygulamada çok sık görülmektedir.

Ankara Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Ankara boşanma avukatının görevi, boşanma konusunda anlaşmaya varmış çiftlerin anlaşmalı boşanma protokolünü hazırlayarak onlara sunmaktır. Bakıldığı zaman anlaşmalı boşanma davası da protokolün mahkemeye sunulmasından ibarettir. Bu anlaşma içerisinde birçok şey bulunmaktadır. Bunlar; velayet, nafaka konusu, tazminat, boşanmada mal paylaşımı vd. Her konuda anlaşmaya varan çift, anlaşmalı boşanma davası ile beraber boşanma işlemlerini gerçekleştirebilecektir. Dava öncesinden bu ilgili hususlarda anlaşma sağlanmaz ise dava sırasında da anlaşmaya varılabilecektir. Ancak unutmamak gerekir ki yapılacak tercihlerin de hukuki boyutları farklılık arz edecektir. Ankara boşanma avukatının görevi de bu farklı sonuçları doğru analiz ederek hak kayıplarını önlemektir. Bu sayede boşanma davası sonrasında ortaya çıkması muhtemel anlaşmazlıkların önüne geçilecektir.

Ankara boşanma avukatı tarafından hazırlanan boşanma protokolü, tarafların boşanma nedeniyle içinde bulundukları stresli atmosferden kaçış imkanı da sağlamaktadır. Stres, sağlıklı bir şekilde boşanma sürecinin yürütülmemesini de beraberinde getirmektedir.

Ancak Boşanma avukatından destek alarak anlaşmalı boşanma davası sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri 2021

Ankara boşanma avukatı ücretleri yıllara ve dava türüne göre farklılık arz etmektedir. Ancak 2021 yılı boşanma avukatı ücretleri; çekişmeli boşanma davalarında minimum 3.400 TL olarak belirlenmiştir. Bu tavsiye niteliğindeki ücrete; yapılacak masraflar, vergiler, harçlar ve resim ücreti dahil değildir. Bunun beraberinde mal ayrılığı için açılacak dava ücreti ve karşı dava ücretleri de bu tutardan ayrı tutulmuştur. Ortalama olarak bütün masraflar dahil edildiği zaman 2021 yılı çekişmeli boşanma davası ücreti 7.000 TL – 20.000 TL arasında değişkenlik gösterecek şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Çekişmeli boşanma davaları, birkaç sene gibi uzun bir sürede sonuçlanabilmektedir. Çünkü sadece boşanma davası değil beraberinde birçok dava da çekişmeli boşanma davası içinde görülmektedir. Ankara boşanma avukatının, anlaşmalı boşanma davalarında alacağı 2021 yılına dair güncel ücreti ise tavsiye edilen 3.400 TL olmaktadır. Bu tavsiye niteliğindeki ücrete; yapılacak masraflar, vergiler, harçlar ve resim ücreti dahil değildir. Anlaşmalı boşanma davaları genel olarak tek celsede sonuçlandığı için boşanma avukatları, bu davaya en alt ücret tarifesinden bakmaktadır.

Ankara boşanma avukatı ücretleri; masraflar, vergiler ve diğer giderler hariç olmak üzere asgari 3.400TL civarındadır. Ancak çekişmeli boşanma davası ücretleri; sürecin uzun olması ve birçok diğer etkenden dolayı 7.000- 20.000 TL bandında seyretmektedir.

Ankara En İyi Boşanma Avukatı

Ankara en iyi boşanma avukatı sorusunun net bir yanıtı bulunmamaktadır. Birçok avukat alanında uzmandır. Ancak bünyemizde hizmet veren boşanma avukatı meslektaşlarımız, sizlerin hukuki sorunlarınızı çözebilecek en iyi donanım ve yetkinliktedirler.

Ankara Boşanma Avukatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön